Infidelitatea - Forum
Clubul parintilor
Bine aţi venit Vizitator | RSS
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum » Subiecte atractive » Infidelitatea » Infidelitatea
Infidelitatea
alma3000Data: Joi, 05 Ian 12, 10:32 PM | Mesaj # 1
Sergent
Grup: Administratori
Stare: Offline
Majoritatea femeilor au simtit gustul amar al tradarii de catre partener, fie el in calitate de prieten, iubit, logodnic, sot sau concubin. Analizand, de departe, putem spune ca aceasta este natura barbatului. Trecand de la general la particular, fiecare barbat manifesta indicii individuale "ce ii acorda dreptul" la infidelitate. Am stabilit initial ca, in general natura masculina prezinta aceasta tendinta incontrolabila. Apoi, laturi caracteriale pot influenta si induce catre infidelitate. Si ma refer la: egoism, slabiciune de moment (cel mai adesea), curiozitatea, instabilitatea emotionala, misogismul; precum si factori de natura socio-economica si familiala: puterea, situatia economica, statutul social, educatia. De asemenea, experientele anterioare isi pun amprenta sau marcheaza comportamentul unui individ; in special deceptiile traite cu intensitate in perioada pubertatii sau adolescentei. Mai mult decat educatia, rol important in comportamentul barbatului il are imaginea mamei. Se reflecta cu insistenta imaginea materna in alegerea partenerei si nu numai... ; mama eticheteaza comportamentul baiatului / barbatului adult. Astfel, in functie de rolul pe care si l-a asumat in relatia cu fiul sau, aceasta poate transmite subconstient- valori morale copiilor, care mai tarziu, le vor repeta in contextul familial propriu.

almaData: Luni, 30 Ian 12, 9:34 PM | Mesaj # 2
Sergent
Grup: Moderatori
pe mine daca m-ar insela sotul, nu o sa fac prostia sa urlu la el, sa divortez, sau sa ma duc la mama, etc .....o sa ii platesc cu aceasi moneda si i-am zis si lui chestia asta...sa se astepte, o sa iau camera de filmat iau 2 tipi binefacut sa arate sexi, in bag in patul meu si dupa...ii arat filmarea...sa vedem pe el il deranjeaza?

oanasinData: Joi, 15 Mar 12, 5:33 PM | Mesaj # 3
Soldat
Grup: Prieteni
viata e plina de multe tentatii, acum fiecare procedeaza cum crede de cuviinta..oricum chiar daca suntem casasatoriti nu inseamna ca trebuie sa hotaram in locul celuilalt dar daca iubirea este puternica nici o tantatie nu o distruge..pupici

VizitatorData: Sâmbătă, 27 Oct 12, 8:02 AM | Mesaj # 4
Grup: Vizitatori

wink wink wink

camelia iulianaData: Marţi, 25 Dec 12, 9:29 AM | Mesaj # 5
Grup: Vizitatori

daca intradevar ti la el nu trebuie sa platesti cu aceasi moneda pentru ca barbati nu suporta sa fie inselati. Asa am facut si eu si chiar am vrut sa ma razbun printrun divort iar el mia luat copilul si a plecat direct la ea iar eu si acum dupa un an de zile sufar si ma gindesc la el

almaData: Joi, 07 Feb 13, 7:31 PM | Mesaj # 6
Sergent
Grup: Moderatori
offf ca sa vrei sa se intoarca la tine fa in asa fel sa o urasca pe respectiva adika da-le motive de cearta fara sa stie ca esti tu implicata cere ajutorul cuiva sa faci asta si el o sa observe ca nu este buna de el si tot la tine se va intoarce si ca sa pui gheara pe el mai fa un copil fara sa stie cand tu ramai, gaseste momentul oportul si vorbeste cu el atunci cand este el dezamagit vrei ideii??( pune pe altu sa o pupe, sau sa faca anumite gesturi la aia, sau sa se tina dupa el gasesti foarte multe) asa cum s-a uitat la sotul tau asa se poate uita si la altu

Forum » Subiecte atractive » Infidelitatea » Infidelitatea
Pagina 1 din 11
Căutare: