Clubul parintilor
Bine aţi venit Vizitator | RSS
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum » Subiecte atractive » Dezvaturile la copii » am scapat de suzeta
am scapat de suzeta
ValyData: Marţi, 10 Ian 12, 7:15 PM | Mesaj # 1
Soldat
Grup: Utilizatori
Status: Offline
De suzeta am scapat al un interval de o zi dupa ce am scapat de biberon. Era ziua in care trebuia sa ii schim suzeta. Statea foarte mult timp cu ea in gura pentru ca doar ce ii iesise caninii si o dureau gingiile. S-a trezit dimineata , i-am dat sa manance si urma sa vina sa-mi ceara suzeta si mi-a venit pe loc o idee . I-am luat suzeta cea veche care trebuia aruncata si i-am taiat-o pe jumatate cu foarfeca si m-am dus cu ea la Miruna si i-am spus ca a mancat-o Coco (papagalul). A luat-o si se uita la ea foarte nedumerita si i-am spus sa se duca sa-l certe pe Coco ca a mancat suzeta, si asta a si facut. A venit si ora de somn de dupa-amiaza si odata cu ea un adevarat chin. Am incercat sa o adorm timp de o ora si jumatate perioada in care a plans in continuu, am pus-o si pe picioare , se dadea jos o puneam la loc si iar plangea si o striga pe "sisi"(suzeta) si incerca sa bage in gura jumatatea de suzeta care mai mai ramasese . Pana la urma a adormit de prea mult plans insa nu mai mult de 30 min . Seara a fost mult mai rau tot asa foarte mult plans si aproape toata noaptea a plans, dormea 1 ora si plangea 15 min, foarte greu. Urmatoarea seara a fost un pic mai bine insa acum e perfect fara suzeta , e mult mai vioaie, nu mai este asa moracanoasa, nu mai sta in pat deloc pe timpul zilei si acum o culc foarte greu, daca ar putea sa stea toata ziua si toata noaptea treaza ar faceo, inainte statea toata ziua cu ea in gura nici nu putea sa vorbeasca. Multa bafta.

Forum » Subiecte atractive » Dezvaturile la copii » am scapat de suzeta
Pagina 1 din 11
Căutare: