am scapat de biberon - Forum
Clubul parintilor
Bine aţi venit Vizitator | RSS
[ Mesaje noi · Membrii · Regulamentul forumului · Căutare · RSS ]
Pagina 1 din 11
Forum » Subiecte atractive » Dezvaturile la copii » am scapat de biberon
am scapat de biberon
ValyData: Marţi, 10 Ian 12, 6:24 PM | Mesaj # 1
Soldat
Grup: Utilizatori
Stare: Offline
Fetita mea a scapat de biberon la 2 ani si aproape 2 luni. Mai avusem pana atunci 2 incercari dar din pacate nu le putem duce pana la capat deoarece incepea sa planga si mi se facea mila de ea si pana la urma cedam si iar ii faceam laptele in biberon, pana intr-o zi cand mi-ai zis ca e deja prea mare pentrua mai bea din el. Ne-am trezit dimineata si i-am aruncat toate biberoanele de lapte si i l-am pastrat doar pe cel de apa(in momentul in care i-am aruncat biberoanele era de fata si i-am explicat ca mami arunca biberoanele si ca diseara o sa bem lapte din canuta cu Mos Craciun si cu paiul. A inteles , mi-a spus ca "da mami"). A venit seara am facut lapticul in canuta cu mosu, la baut a mai stat putin si s-a culcat. La ora 3 dimineta s-a trezit sa-i dau lapticul si i-am spus ca nu mai avem biberon si ca o sa il fac in canuta, a inceput sa planga , sa dea din picioare si sa tipe ca nu vrea din cana . A plans foarte mult timp , dar pana la urma a acceptat sa bea din cana cateva guri dupa care s-a culcat si s-a mai trezit dimineata la 7 a mai plans putin ca nu vrea din cana dar pana la urma nu a avut ce face si a baut. Urmatoarea seara nu am mai avut probleme a acceptat canuta cu paiul, insa acum o sa mai am o problema sa scapam de pai.

almaData: Sâmbătă, 24 Mar 12, 3:17 PM | Mesaj # 2
Sergent
Grup: Moderatori
Stare: Offline
si eu de o saptamana am scapat de biberon:) sunt asa de fericita" m-am enervat intr-o zi i-am dat dimineatza sa bea din biberon apoi la o ora m-am dus cu el la bucatarie si de fatza cu el l-am aruncat in galeata asa murdar fara sa il mai spal, i-am explicat k el este baiat mare si bea din sticla sau pahar nu mai e un bibi mic pe loc a zis da k mine seara cand a trebuit sa ii dau iar lapte cerea (bidoni, bidoni) adika biberonul am luat o sticla de suc (figo) am golit-o si am pus acolo laptele si a baut la pahar nu are rabdare sa il bea are momente k si la biberon sa bea...apoi mai sta..iar bea..." si uite asa am scapat

Forum » Subiecte atractive » Dezvaturile la copii » am scapat de biberon
Pagina 1 din 11
Căutare: